Toto sme tušili!! Vláda padla! Koniec sveta !

Autor: Michal Kovárik | 13.10.2011 o 15:27 | (upravené 13.10.2011 o 15:36) Karma článku: 5,88 | Prečítané:  450x

Už po voľbách v kauze drž balónik bolo jasné, že "skoro prezidentka" sa cíti veľmi silne podporená občanmi. Tváriac sa akoby iba Ona zaručila, to že Rýchlu Rotu (Robeta a Roberta) odstavili od pomyjí korupčných zákaziek na mieru. Verili jej, všetci jej vyslovili dôveru, stavali ju na piedestál novej politiky. Žena predvolebných Modrých správ pózujúca so psom, ktorý je podobný Ficovmu, sa správa ako by bola taktiež z toho istého vrhu ako Fico.

Máme necelý rok a pol po voľbách. Ivetka, inak jej už nikto ani nepovie po tomto fiasku, je strhaná, má mierne zachrípnutý hlas z toho hysterického obhajovania neobhájitelného. Piedestál sa rozbil na tisíce kúskov. Rozletel sa po celom Slovensku a  čriepky nádejí a bezbrehého europopulizmu zasiahli ľudí. Niektoré oči vyklovali, uši zapchali, ústa naplnili nezmyslami o zodpovednosti.

Čo sa presne stalo a aké to bude mať dôsledky?

To už všetci vieme, omiela sa to tu už tretí deň. Malo sa schváliť navýšenie Eurovalu a kompetencií, rozšírenie našich záruk za cudzie dlhy. Určite by ste nešli ručiť občanom Luníku IX o ktorých viete, že s peniazmi dlhodobo narábať nevedia. No dobre, niektorí by ste ručili, lebo chcete byť ich zodpovedným partnerom. Euroval sa však na jar z dočasného mení na trvalý tzv. Európsky stabilizačný mechanizmus, ďalšia z megadebilín nadnárodných rozmerov, ktorú by povinne mali schváliť všetky národy v Európe, lebo partneri a zodpovednosť ďaľšie bla bla.

V skratke pre nechápajkov, ktorí sa doteraz, spoliehali len a len na sračky z úst politickej väčšiny. Ide o takú jednu organizáciu, ktorá nespadá pod žiadny dozor, bude papať vaše peniažky kedy bude chcieť a kolko bude chcieť. To všetko, pretože EuSSR sa snaží stať globálnym hráčom, ktorým nikdy nebude pokiaľ budú existovať ešte jednotlivé národy a nestanú sa iba regiónmi EuSSR. Na to by potrebovali buď vyvraždiť všetkých starších ako 8 rokov, alebo sústavne odoberať moc štátom, po dve tri generácie. Na druhú možnosť však EuSSR nemá čas!! Prvá možnosť by bola naozaj efektívnejšia. Tak šialené je terajšie počínanie eurosocialistov.

Prepáčte, euromilovníci, ale stavať dom na základe plánov ZSSR, USA, alebo Číny sa mi zdá plytvaním zdrojov, času a zdravého rozumu. Hlavne keď vidíme, že tieto budovy padajú a výstavba by nám trvala nekonečne dlho. Načo búrať naše pohodlné domčeky a stavať nestabilný panelák?

SaSka to na deň zastavila. Bohužiaľ iba na deň.

A komu tím prospějete?!

Smer – SD

Víťazi. Predčasné voľby, za Euroval zahlasujú bez toho aby museli priveľmi ohýbať slová. RR politika je jasná, zjednodušiť problémy, oblbnúť masy, vytĺcť politický kapitál zo všetkého čo dýcha i dodýchava. Narodnostné záujmy sú zničiť národnostný štát, zapojiť sa do EuSSR všetkými dostupnými možnosťami. Fico sám sa určite vidí tam, kde je Barrosso, ktorý toto isté spravil Portugalsku.

KDH

Hrušovského čiernoprdelníci položili už raz „pravicovú“ vládu. Figeľ sa ako spiaci agent eurosocialistov zobudil v pravý čas. Jeho jediné „argumenty“ boli v tom zmysle: „Schválme to, lebo budeme vyzerať jak K...ti.“ Nezabúdajme, že KDH maľo vo veľkej miere pod kontrolov Eurofondy.

Most

Lebo Bugár.

SDKÚ

Deklaruje, že nie je strana na jedno použitie. Samozrejme, je to multifunkčná strana. Multifunkčnejšia je len červená ruža. Tri najznámejšie tváre sú Dzurinda, Mikloš a neštastnica Radičová. Dzurindu už jeho skorší voliči nechcú ani vidieť. On však stále zotrváva a rozohráva veľké hry. Integráciu zvládol, zaslúžil by si už teplé miestečko v štruktúrach EuSSR. Hlavne nech je mimo zorného uhla neprajného plebsu. Pred voľbami pán, teraz len Mikloš, ktorý si zakladá na svojej ekonomickej fundovanosti, nemôže mať nižší cieľ ako prispievať svojou troškou v chobotnici pripravovaného Európskeho stabilizačného mechanizmu. Jeho perfektný životopis vyšperkovalo položenie vlády a opakované hlasovanie . Popoluške Radičovej holúbkovia pravdepodobne stále hrkútajú rozprávky o žene zasiahnutej osudom a mužskými rozmarmi, ktorá sa nakoniec predsa stane prezidentkou. Predčasné voľby môžu poskytnúť záruku výmeny tvárí SDKÚ, a znovu upevniť pozíciu tejto strany na Slovensku.

SaS

Dokud nebudou uvědomělí, nebudou se bouřit, a dokud se nevzbouří, nemohou se stát uvědomělými. (George Orwell, 1903-1950)

K čomu im to bolo? Stratili príliš veľa, nezískajú pravdepodobne nič, okrem morálneho kreditu. Hlavne však získali rešpekt. Ukázali, že sa dá postaviť tomuto molochovi a nikto pri tom nezomrie. Pragmatici môžu namietať, že za to si nič nekúpime. Hej je to pravda. No sebaúctu si nekúpime taktiež. Jediná slučka, ktorá ich môže priškrtiť v slovenskej politike je prílišná korektnosť pri vysvetlovaní ich nehlasovania. Zaobchádzanie so SaS, ako so špinavou handrou, ktorou utierali ostatné koaličné strany vlastnú neschopnosť, skončilo. SaSkársky rozumný postoj, však môže byť pre voliča mätúci, ale bolesť zo zásahu črepín z Radičovej piedestálu mu snáď oči otvoria.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ovocinár: Vypestovať si vlastné ovocie je úplne iný zážitok

Vlastné ovocie má úplne inú chuť, ako to kúpené.


Už ste čítali?